Niebieskie Igrzyska
Niebieskie Igrzyska to jedno z największych w Polsce wydarzeń promujących integrację społeczną osób z niepełnosprawnością. Dla wielu szkół i przedszkoli są one formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Tak też było w przypadku naszego przedszkola. 2 kwietnia do grup stawiły się dzieci ubrane w różne odcienie niebieskiego. Świętowanie Światowego Dnia Świadomości Autyzmu rozpoczęliśmy od obejrzenia filmów edukacyjnych dotyczących spektrum autyzmu, a następnie wspólnie omówiliśmy to, co było zawarte w materiałach. W każdej z grup odbyły się także zajęcia teoretyczne, podczas których przedszkolaki dowiedziały się czym jest spektrum autyzmu, jak funkcjonują osoby ze spektrum oraz jak można wspomóc takie osoby w codziennym życiu. Kolejnym punktem dnia były Niebieskie Igrzyska. Wszystkie dzieci zebrały się na sali gimnastycznej i, podzielone na grupy, rywalizowały podczas zadań sportowych. Po każdym wykonanym ćwiczeniu otrzymywały stempelki na ,,Karcie młodego sportowca''. Przedszkolaki wzajemnie sobie kibicowały, a dla większej integracji - na początku i na końcu zawodów, wszyscy odśpiewali i odtańczyli Hymn Niebieskich Igrzysk. Na potwierdzenie dobrze wykonanych zadań, każde z dzieci otrzymało dyplom. To był owocny dzień pełen dobrej zabawy.
